fbpx

Jak chodzić w szpilkach? Cenne porady

Szpilki są niewątpliwie niezbędnikiem większości pań. Przydają się na wiele okazji – na spotkanie firmowe, do pracy, na bal czy też zwykłe wyjście na miasto ze znajomymi. Zdecydowanie spośród wielu dostępnych kolorów szczególne miejsce zajmują klasyczne – czerwone i czarne. Jeśli jesteś fanką również innych barw – w naszym sklepie znajdziesz bardzo szeroką gamę kolorystyczną szpilek! Wiele kobiet nosi wspomniane buty od dłuższego czasu, niektóre natomiast dopiero stawiają w tej kwestii pierwsze kroki. Dzięki temu wpisowi nauczysz się poprawnego chodzenia w szpilkach, jeśli jesteś osobą początkującą. Jeśli natomiast masz już doświadczenie w chodzeniu na obcasach, ten wpis z pewnością pozwoli Ci tę umiejętność dodatkowo udoskonalić!

Jak chodzić w szpilkach? Po pierwsze, muszą być wygodne! 

Naturalnie, przed rozpoczęciem nauki chodzenia na obcasach, koniecznie musisz odpowiednio je dobrać. Przede wszystkim nie mogą Cię w żadnym miejscu uwierać. Warto wybierać więc skórzane modele, które automatycznie dopasują się do Twojej stopy, ponieważ są miękkie oraz elastyczne. 

Warto również zwrócić uwagę na materiał wkładki obuwia. Skórzane buty cechuje miękkość, lepsze podparcie stopy, a także dobra chłonność wilgoci, dzięki czemu stopa nie męczy się tak szybko. Pamiętaj też, że wybór zbyt wysokich obcasów może skutkować niestabilnością podczas chodzenia czy tańczenia. Po kilku godzinach możesz odczuwać też obolałość stóp.

Od czego zacząć naukę chodzenia na szpilkach?

Przede wszystkim zacznij od wyćwiczenia odpowiedniej postawy. Tutaj nie ma miejsca na garbienie się. Unieś więc wysoko głowę, wyprostuj plecy, ściągnij łopatki i brzuch, napnij całe ciało. Idąc, staraj się utrzymać je w jednej linii. Pamiętaj, że nie musisz od razu szybko chodzić, stawiać dużych i pewnych kroków. Na to przyjdzie czas, wszystko jest kwestią wyćwiczenia. Nie bądź wobec siebie zbyt krytyczna, na samym początku stawiaj małe kroki – tutaj nie liczy się szybkość, a poprawna technika chodzenia.

Garść cennych wskazówek, byś wiedziała jak chodzić w szpilkach

Podczas chodzenia na szpilkach, kolana są dość obciążone. W związku z tym powinnaś pamiętać o trzymaniu nóg blisko siebie, a także o palcach skierowanych do przodu. Trzeba zachować naturalność. Ciężar ciała rozłóż równomiernie na całej stopie. Jak to zrobić? Podczas stawiania kroków, pierwsza w kolejności powinna być pięta, następnie za nią palce. 

Nie wiesz, jak chodzić w szpilkach? Praktyka czyni cuda!

Pamiętaj, że bez praktyki za wiele nie zdziałasz. Warto zacząć od chodzenia po domu. Kiedy poczujesz się już pewniej, możesz przemierzać coraz większe dystanse, wyjdź na kawę do przyjaciółki czy do kina. Z czasem, chodzenie w szpilkach stanie się całkiem normalną czynnością, w mig przyzwyczaisz się do obcasów. Nawet nie zauważysz w którym momencie stałaś się prawdziwą mistrzynią szpilek!