Opublikowano Jeden komentarz

Jak dobrać rozmiar buta? Oto co musisz wiedzieć o zakupach obuwia online!

Buty, bez wątpienia stanowią doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji. Muszą być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim – wygodne. Warto wiedzieć, że idealną parę można, bez większych trudności kupić w sieci. Jak dobrać rozmiar buta, by uniknąć niepotrzebnych zwrotów i czy warto wybierać tak ważny element garderoby online? Podpowiadamy! 

Jak kupować buty w e-sklepach krok po kroku? Sprawdź! 

Pomimo nieustannie rosnącej popularności e-sklepów, wiele osób wciąż ma wątpliwości, czy warto w taki sposób zamawiać obuwie. Największe obawy budzi brak możliwości przymiarki. Okazuje się jednak, że ta niedogodność nie musi stanowić problemu – zwłaszcza że w sieci wybór modeli jest zdecydowanie większy, niż w sklepach stacjonarnych. To jednak nie koniec korzyści płynących z zakupów online – do najważniejszych należy zaliczyć swobodę wyboru (na podjęcie decyzji poświęcasz tyle czasu, ile potrzebujesz), komfort i wygodę zwrotu. Obawiasz się, że wybierzesz niewłaściwy rozmiar? Już teraz sprawdź, jak kupować buty w e-sklepach – krok po kroku! Wskazówki, które znajdziesz poniżej, pozwolą Ci podjąć właściwą decyzję, bez pudła!

Krok pierwszy: prawidłowo zmierz stopę

Zdecydowałeś, który model jest zgodny z Twoimi preferencjami, jednak nie wiesz, jak dobrać rozmiar buta? Przymiarka nie jest jedyną opcją – to doskonała wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy liczą na trafiony wybór już za pierwszym razem. Co musisz zrobić, by wybrana para dobrze leżała? 

Zacznij od przygotowania kartki A4, linijki i ołówka. Zdejmij skarpetkę i postaw stopę stabilnie na papierze. Przyłóż linijkę do pięty, prostopadle do kartki i odrysuj linię, dbając, by zarówno stopa, jak i kartka pozostały na swoim miejscu. To jednak nie wszystko – linijkę musisz przyłożyć także do czubka dużego palca (również równolegle do kartki) i odrysować linię w taki sam sposób. Mierząc odległość pomiędzy zaznaczonymi punktami, poznasz długość stopy – a to pierwszy krok do wyboru odpowiedniego rozmiaru buta. 

Krok drugi: skoryguj długość stopy 

Warto wiedzieć, że długość stopy mierzona pomiędzy zaznaczonymi liniami nie jest miarodajna. W praktyce oznacza to, że sugerowanie się tym wymiarem nie pozwoli Ci wybrać odpowiedniej pary. Zatem – jak dobrać rozmiar buta, kupując w e-sklepie? To prostsze niż myślisz! Do uzyskanej wartości (a więc – rzeczywistej długości stopy), musisz dodać 0,5 cm. Dlaczego? Ponieważ stopa musi mieć odpowiedni luz – to zapewni Ci komfort chodzenia, nawet wówczas, gdy czeka Cię naprawdę intensywny dzień.

Krok trzeci: porównaj długość stopy z tabelą wymiarów

Bez względu na to, czy wybierasz botki, szpilki czy sztyblety, przedstawiona powyżej metoda pozwoli Ci zaoszczędzić czas i w krótkim czasie podjąć korzystną decyzję zakupową. Uzyskany wymiar będzie podstawą wyboru odpowiedniej pary butów – musisz tylko porównać wartość podaną w centymetrach z informacjami zawartymi w tabeli rozmiarów, dostępnej na stronie produktu. 

O czym jeszcze musisz pamiętać? 

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrana para będzie komfortowa, koniecznie zwróć uwagę na szczegóły. Okazuje się, że te mogą mieć ogromne znaczenie. Zatem, o czym jeszcze musisz pamiętać? 

– Unikaj mierzenia stopy o poranku. Dlaczego? Powód jest prosty – w trakcie dnia stopa się męczy, a w konsekwencji – puchnie. Najlepiej zatem pomiaru dokonać po południu. 

– Zawsze wybieraj większy rozmiar. Jeśli, według uzyskanych pomiarów znajdujesz się pomiędzy dwoma rozmiarami, dla własnego komfortu wybierz ten następny. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nawet intensywny dzień nie będzie dla Ciebie wyzwaniem.

– Chcesz kupić buty spontanicznie? Nie masz przy sobie kartki, linijki i ołówka? Mamy na to sposób! Zmierz długość wkładki w butach, które Twoim zdaniem są wygodne. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i, co więcej – szybko i wygodnie wybierzesz odpowiednią parę. 

– Szukając odpowiedzi na pytanie, jak dobrać rozmiar buta, koniecznie uwzględnij tęgość stopy i wysokość podbicia. Informacje znajdziesz w szczegółowym opisie produktu – podobnie jak inne, istotne wskazówki, dotyczące na przykład zawyżenia lub zaniżenia rozmiaru.

Co jeszcze możesz zrobić, by dobrze dobrać rozmiar buta?

Wybór prawidłowego rozmiaru buta nie musi ograniczać się do pomiaru długości wkładki. Jeśli nie masz pewności, czy konkretna para będzie odpowiednia właśnie dla Ciebie, skorzystaj z pomocy wykwalifikowanego personelu. Możesz zadać pytanie mailowo lub skorzystać z pomocy biura obsługi klienta. 

Rozmiar buta – czy warto liczyć, że but się rozciągnie?

Już wiesz, jak dobrać rozmiar buta, ale co w sytuacji, gdy but jest za wąski, uciska Cię w palcach lub w śródstopiu? Czy możesz liczyć na to, że się rozciągnie? Okazuje się, że tak. Jak to zrobić – w domu, czy u szewca? Podpowiadamy! 

– Buty możesz samodzielnie rozchodzić w domu (to jednak może być bolesne), muszą jednak być do tego stworzone. Do Twojej stopy dobrze dopasuje się skóra naturalna, jednak tylko pod jednym warunkiem – but jest delikatnie za ciasny, a nie zwyczajnie za mały. 

– Dobrym pomysłem na rozciągnięcie butów może być również wizyta u szewca. Pomocne może okazać się prawidłowo lub kopyto szewskie.

– Jeśli zdecydowałeś się na buty skórzane, warto sięgnąć po preparat do rozciągania skóry. 

1 komentarz do “Jak dobrać rozmiar buta? Oto co musisz wiedzieć o zakupach obuwia online!

  1. How he makes $1,300 per day – http://2dr.eu/TXfqhI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *