fbpx

Jak zmierzyć długość wkładki w szpilkach?

Najważniejszym aspektem podczas kupna jakiegokolwiek obuwia, jest wygoda. Nawet jeśli but jest piękny i jedyny w swoim rodzaju, ale nie jest dobrze dopasowany do stopy, narobi Ci więcej szkód niż pożytku. W takim oraz wielu innych przypadkach sprawdzi się wkładka. W przypadku szpilek stworzy ona duży komfort chodzenia. Buty z odpowiednią wkładką lepiej balansują nacisk na stopę i równomiernie rozkładają ciężar ciała na całą jej powierzchnię. Dodatkowo ochraniają jej wrażliwe części przed uciskiem. Zdecydowanie podnoszą jakość noszenia obcasów. Już zatem wiesz, że wkładka może być bardzo pomocna i przydatna. Nasuwa się jednak pytanie, jak ją odpowiednio dobrać i jak zmierzyć długość wkładki w szpilkach?

W jaki sposób zmierzyć długość wkładki w szpilkach?

Po pierwsze musisz przygotować kilka potrzebnych przedmiotów – będzie to gładka kartka w formacie A4, ołówek lub długopis oraz linijkę lub centymetr krawiecki. Następnie umieść stopę na kartce i obrysuj ją. Zmierz ją pomiędzy dwoma najbardziej wysuniętymi punktami na długość i szerokość. 

Kierując się uzyskanymi pomiarami, będziesz mogła dobrać idealną dla Ciebie wkładkę. By ustalić dokładny rozmiar, śledź tabele rozmiarów u producentów Twoich ulubionych butów. Pamiętaj, aby w do otrzymanego wyniku dodać 0,5 centymetra luzu – stopa bowiem nieustannie pracuje podczas chodzenia, więc potrzebuje trochę przestrzeni.

Mierzenie wkładki wygodnych butów

Możesz skorzystać również z drugiej możliwości. Jeśli masz już w swojej kolekcji wygodne buty, które idealnie pasują, zmierz ich wkładkę. Wówczas po zapisaniu pomiarów, możesz być pewna, że znajdziesz tak samo świetnie pasującą wkładkę. Możesz zmierzyć ją zwykłą miarą krawiecką czy też linijką. W tym przypadku do pomiarów wkładki nie dodajemy już żadnych dodatkowych centymetrów.

Jak zastosować wkładkę?

Wkładki do szpilek włóż w odpowiednim miejscu wewnątrz obuwia, następnie dociśnij do powierzchni podeszwy – powinny przylegać, nie przemieszczając się i nie zawijając przy chodzeniu.  

Wkładki dopasowane do butów

Większość wkładek i charakteryzuje wysoka jakość wykonania. Są one jak najbardziej odporne na wszelkie możliwe urazy mechaniczne, takie jak ścieranie, ściskanie czy rozciąganie. Stopa zostaje utrzymana w miejscu, nie ma mowy więc o jej przemieszczaniu się. Dodatkowo dzięki nim odciążysz swoje stawy i zapobiegniesz otarciom stóp. Twoje wkładki z pewnością dopasujesz do szerokiego asortymentu naszych szpilek.